728 x 90

اصطلاحات کافه ها را یاد بگیریم

اصطلاحات کافه ها را یاد بگیریم

اصطلاحات کافه ها را یاد بگیریم بارها اتفاق افتاده که با دوست یا همکار یا حتی مشتری احتمالی خود رفتیم کافه، نگاهمان که به منوی کافه افتاد سرگیجه هایمان هم سراغمان آمد. اصطلاحات کافه ها برای بعضی از ما نا آشناست و بارها باعث شده که سفارشی را بدهیم که فقط از روی اسم با

اصطلاحات کافه ها را یاد بگیریم

بارها اتفاق افتاده که با دوست یا همکار یا حتی مشتری احتمالی خود رفتیم کافه، نگاهمان که به منوی کافه افتاد سرگیجه هایمان هم سراغمان آمد. اصطلاحات کافه ها برای بعضی از ما نا آشناست و بارها باعث شده که سفارشی را بدهیم که فقط از روی اسم با کلاسش بوده و اصلا دوست نداشتیم.

در این مقاله قصد داریم  تعدادی از این اصطلاحات را به شما شرح بدهیم:

1- لاته

نوشیدنی محبوب و مشهور ایتالیایی است که از دو بخش شیر جوشیده و قهوه ساخته شده است اما از کاپوچینو شیر بیشتری دارد ولی کف زیادی ندارد.

2- اسموتی

نوعی نوشیدنی است که بر خلاف آبمیوه آبکی نیست و بافت میوه را حفظ کرده است و فقط کمی نرم شده است. این نوشیدنی ممکن است به صورت خالص و یا همراه با کمی شکر و یخ مصرف شود.

3- فراپه

فراپه برخلاف بیشتر نوشیدنی های بر پایه قهوه از نوشیدنی های سرد است. قهوه و شکر و آب که در آن تکه های یخ وجود دارد.

4- کاپوچینو

تلفیقی از شیر جوشیده، کف شیر و قهوه است. کاپوچینو در لغت به معنی کلاه کوچک است و به لایه کف در بالای قهوه گفته می شود.

5- باریستا

به معنی “قهوه چی” است و به شخصی گفته می شود که در کافی شاپ ها نوشیدنی هایی بر پایه اسپرسو درست می کند و تحویل مشتری می دهد.

6- موکا

یکی دیگر از این اصطلاحات کافه ها موکا است. موکا قهوه ای محبوب همراه با دسر شکلات است. ترکیب آن اسپرسو و پودر کاکائوی مخلوط با شیر است.

7- اسپرسو

اسپرسو به روش خاصی از دم کردن قهوه گفته می شود که در دستگاهی به همین نام دم می شود. دانه ها قبلا خوب آسیاب می شود و سپس با فشار زیادی آب گرم دریافت می کند. این ترکیب فشار و آب یک قهوه متراکم می سازد.

8- امریکانو

هنگامی که یک شات اسپرسو با آب داغ رقیق می شود امریکانو نامیده می شود.

9- کوکتل

به ترکیب آبمیوه با آب گازدار و سودا گفته می شود که در کافه ها وجود دارد. اما در خارج از کشور برای تولید کوکتل ازتریکب آبمیوه و الکل استفاده می شود.

10- کرپ

از دیگر اصطلاحات کافه ها می توان کرپ نام برد. نوعی نان کوچک است که در تابه پخته می شود. بافت آن نازک تر از پنکیک است معمولا داخل کرپ ها موز همراه با شکلات صبحانه ریخته می شود.

11- آفوگاتو

آفوگاتو بر خلاف اسم سختش ترکیب آسانی دارد. ترکیب قهوه دم کرده داغ با بستنی وانیلی می شود آفوگاتو که در ترکیب نوشیدنی های گرم طبقه بندی می شود.

12- شیک

شیک ها ترکیبی از بستنی و شیر و خامه هستند که در طعم های مختلف میوه ای، شکلاتی، فندقی و دیگر طعم ها در منوها حضور دارند و می توان گفت محبوب ترین محصول کافی شاپ ها هستند.

نتیجه گیری: اصطلاحات کافه ها را یادبگیریم تا باکلاس باشیم!. این تصوری غلط است که رایج شده است.

ما میگوییم: ندانستن اصطلاحات کافه ها عیب نیست، نخواندن این مقاله عیب است!

زندگی شیرین است!

کاروسل پست ها

یک نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز با * مشخص شده اند

پست های اخیر

برترین نویسندگان

دارای نظر

ویدئوهای ویژه