728 x 90

تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسوساز

تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسوساز

قهوه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسوساز همه قهوه را دوست دارند ، اما هیچ کس برچسب های قیمتی که به اکثر دستگاه های اسپرسو ساز چسبیده اند را دوست ندارند. این دستگاه ها گران هستند و هیچ تضمینی برای ماندگاری آنها وجود ندارد. به عبارت دیگر ، آنها معمولاً دره های تاریکی در بودجه بیشتر خانواده ها

قهوه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسوساز

همه قهوه را دوست دارند ، اما هیچ کس برچسب های قیمتی که به اکثر دستگاه های اسپرسو ساز چسبیده اند را دوست ندارند. این دستگاه ها گران هستند و هیچ تضمینی برای ماندگاری آنها وجود ندارد. به عبارت دیگر ، آنها معمولاً دره های تاریکی در بودجه بیشتر خانواده ها هستند که نگاه کردن به آنها حتی ممکن از ترسناک باشد. شوخی می کنم! اما آن چیزی که شفاف است گران شدن لوازم برقی است که باعث شده دستگاههایی همچون اسپرسوسازها را از اولویت هزینه خارج کند.

بنابراین ، ممکن است از خود بپرسید:

چگونه می توان اسپرسو خود را بدون اسپرسوساز دم کرد؟

به نظر می رسد یک کار غیرممکن است ، اما ، در واقع ، کاملاً عملی است.

دو روش اصلی برای انجام آن وجود دارد و ما راهنماهای کاملی در مورد همه آنها به شما ارائه می دهیم.

روش اول – تهیه اسپرسو با فرنچ پرس

فرنچ پرس یکی از ارزان ترین جایگزینهای دستگاههای اسپرسوساز است. می توانید یکی را با قیمتی حدود صدهزار تومان یا حتی کمتر خریداری کنید. قیمت آن بستگی به اندازه آن دارد. بنابراین هرچه بزرگتر باشد ، گران تر خواهد بود.

اگر هرگز یکی از آنها را ندیده اید ، احتمالاً تصوری از فرنچ پرس ندارید. شاید بهترین گزینه نباشد اما می تواند گزینه نجاتبخش شما باشد.

بگذارید کمی بیشتر به توضیح فنی بپردازیم: اساساً ، پرس فرانسه یک ظرف قمقمه مانند با یک پیستون است که درون محفظه اش بالا و پایین می شود. راحت و کارآمد. در واقع راحت تر ازدرست کردن یک فنجان اسپرسو خوشمزه با این وسیله وجود ندارد. تمام آنچه شما نیاز دارید قهوه آسیاب شده و آب گرم است. نحوه انجام این کار به این صورت است.

طرز تهیه اسپرسو با فرنچ پرسمرحله اول: قهوه خود را آسیاب کنید

اطمینان حاصل کنید که دانه های درشتی پیدا کند در غیر این صورت باعث لجنی شدن قهوه شما می شود هچنین پیستونی که به سمت پایین فرنچ پرس فشار دهید گیر خواهد کرد یا به سختی پایین خواهد رفت. خلاصه این که در نهایت مجبور نشوید از صافی استفاده کنید.

برای 2 فنجان اسپرسو به 4 قاشق غذاخوری قهوه نیاز خواهید داشت.

مرحله دوم: آب را بجوشانید

این مهمترین مرحله است. اگر آب به اندازه کافی داغ نشود ، اسپرسوی شما طعم وحشتناکی خواهد داشت. چرا؟ چون آبی که خوب داغ نشده فرصت استخراج طعم اسپرسو از قهوه را نخواهد داست.

اطمینان حاصل کنید که آب در واقع جوشیده باشد سپس بگذارید 20-25 ثانیه خنک شود.

مرحله سوم: قهوه را به فرنچ پرس اضافه کنید

شما در حال حاضر در نیمه راه هستید. قهوه آسیاب شده را در فرنچ پرس بریزید و مقدار خیلی کمی آب جوشیده شده را روی آن بریزید. بلافاصله عطر قهوه بلند خواهد شد و پودر قهوه شما شکل یک آتشفشان به خود خواهد گرفت. به این حالت “شکوفه زدن” می نامند.

مرحله چهارم: پرس را با آب باقیمانده پر کنید و هم بزنید

قهوه را به آرامی هم بزنید تا با آب مخلوط شود. هدف ایجاد گرداب در فرنچ پرس نیست. شما فقط باید قهوه را کمی هم بزنید تا آب بتواند فرآیند استخراج را آغاز کند.

بعدش چی؟

مرحله پنجم: قهوه را دم کنید

این کاملاً حیاتی است و رعایت نکردن این مرحله در اینجا اتلاف پول و قهوه خوب است. برای اسپرسوی عالی ، قهوه باید به مدت 4 دقیقه دم بکشد. نه 3 ، نه 5 بلکه دقیقاً 4 دقیقه. اگر بیش از این دم بکشد ، تلخ خواهد بود.

یک نکته دیگر: بیستون را تا قبل از 4 دقیقه فشار ندهید.

مرحله ششم: پیستون را فشار دهید

این کار را با یک حرکت انجام ندهید. تاکید می کنم، آن را به آرامی انجام دهید. اگر در هنگام پایین آمدن پیستون با مقاومت روبرو شدید ، کمی آن را به عقب برده و دوباره شروع به فشار دادن به سمت پایین کنید. پس از رسیدن به پایین ترین نقطه رهایش کنید.

 

اسپرسو را فوراً بریزید ، تا از تلخی آن جلوگیری کنید. و همین! شما اولین اسپرسوی خود را با فرنچ پرس دم کرده اید! کاملا آسان ، درست است؟ بله ، اما باور کنید یا نه ، دو روش دیگر حتی برای تهیه اسپرسوها بهتر از این روش هستند.

روش دوم – تهیه اسپرسو با موکا

فناوری موجود در قوری موکا بسیار پیشرفته تر از فناوری فرنچ پرس است و تهیه اسپرسو در آن زمان بیشتری می برد. اما باور کنید: ارزش انتظار را دارد.

اسپرسوی مناسب هنگام عبور آب گرم با فشار بسیار زیاد از داخل قهوه آسیاب شده ساخته می شود. فرنچ پرس قادر به ایجاد چنین فشاری نیستند – اما قوری موکا است. در اینجا نحوه تهیه اسپرسو با این دستگاه آورده شده است.

mokka-pot-making-espressoمرحله اول: قهوه خود را آسیاب کنید

برای فرنچ پرس شما به زمینهای درشت احتیاج داشتید ، اما در مورد گلدان موکا اوضاع متفاوت است. باید ذرات را تا حد ممکن ریز خرد کنید. فشار ایجاد شده توسط محفظه پایین ظرف ، آب را به راحتی از آن پودر عبور می دهد و در نتیجه یک اسپرسوی قوی و خوب استخراج می شود.

مرحله دوم: محفظه پایینی را با آب پر کنید

آب را داغ کنید و داخل محفظه پایینی قوری موکا بریزید. توجه کنید تا زیر دریچه اطمینان پر کنید، نه بیشتر. این دریچه اطمینان موقعی عمل خواهد کرد که به دلایلی آب و بخار نتواند وارد محفظه بالایی شود. وقتی آن را روی اجاق گاز قرار دهید ، به سرعت گرم می شود.

مرحله سوم: سبد قهوه را با قهوه آسیاب شده پر کنید

اطمینان حاصل کنید که بیش از حد آن را پر نکنید. یک اشتباه مشترک وجود دارد، همه کسانی که برای اولین بار با قوری موکا اسپرسو درست می کنند قهوه آسیاب شده را فشار می دهند و سطح آن را تسطیح می کنند. این کارو نکنید، آب به درستی از آنها عبور نخواهد کرد ، بنابراین اسپرسو بسیار ضعیف خواهد بود.

مرحله چهارم: محفظه بالایی را بهم پیچ کنید

دقت کنید که محفظه بالایی قبل از پیچیده شدن کاملا شسته شده باشد.

مرحله پنجم: قوری را روی حرارت کم قرار دهید

ارزیابی اینکه گرما خیلی کم است یا خیلی زیاد بسیار آسان است: وقتی خیلی کم است ، قهوه به سختی وارد محفظه بالایی خواهد شد و وقتی خیلی زیاد است ، خیلی زود جریان می یابد. بر این اساس گرما را کم یا زیاد کنید.

مرحله ششم: قابلمه موکا را از روی حرارت بردارید

اگر نمی خواهید اسپرسوی تلخ تهیه کنید ، قابلمه را درست قبل از اینکه قهوه بلند شود و غرش کند از روی اجاق بردارید. به محض متوقف شدن فرآیند دم کردن ، بسته به اندازه قوری موکا ، اسپرسو را در فنجان بریزید.

مرحله هفتم: قوری را تمیز کنید و از خوردن اسپرسو لذت ببرید

قوری موکا را می توان با آب گرم به راحتی تمیز کرد. شما نباید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید ، زیرا در طولانی مدت باعث بد بو شدن ظرف موکا خواهد شد.

چرا قوری موکا بهتر است؟

قوری موکا بدون شک بهترین وسیله برای ساخت اسپرسو است. در اصل برای تهیه اسپرسو ، شما به فشار زیادی احتیاج دارید – حدود 9 بار فشار!. فرنچ پرس بهیچ وجه فشاری ندارد در صورتیکه قوری موکا اساسا با فشار آب محفظه زیرین عمل می کند. البته قیمت قوری موکا بیشتر از فرنچ پرس است که با توجه به دوام بالا و جنس عموما آلومینیومی و استیل ضد زنگش به مراتب به صرفه تر از فرنچ پرس خواهد بود.

در نهایت چه عواملی در تهیه بهترین اسپرسو تاثیرگذارند؟

  • قهوه خوب. همیشه سعی کنید دانه قهوه را قبل از تهیه خرد کنید. اگر چاره ای نداشتید از پودرهای آماده شده استفاده کنید.
  • فشار. اسپرسو با فشار تهیه می شود پس انتخاب روش با شما
  • دمای آب. دمای آب تعیین کننده ترین مساله در عطر و بوی قهوه شماست. پس آب سرد استفاده نکنید!
  • دانه بندی قهوه. ریز یا درشت بودن ذرات آسیاب شده قهوه در تهیه اسپرسو تعیین کننده است، پس نه زیاد از حد آردش کنید و نه تکه تک

حالا دیگه چی؟

الان دیگر وقت عمل است، بشتابید و اسپرسوی خودرا تهیه کنید، نوش جان کنید. یادتان باشد که اسپرسو یک هنر است، این هنر فقط با تجربه بدست می آید. پس تجربه کنید و لذت ببرید.

حتما بخوانید :طرز تهیه آیس کافی یا قهوه سرد

کاروسل پست ها

یک نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز با * مشخص شده اند

پست های اخیر

برترین نویسندگان

دارای نظر

ویدئوهای ویژه