728 x 90

طرز تهیه آیس کافی یا قهوه سرد

طرز تهیه آیس کافی یا قهوه سرد

یکی از نوشیدنی های سرد مورد علاقه من، آیس کافی یا قهوه یخی است. این نوشیدنی یک گزینه خیلی فرح بخش برای فصل گرما محسوب می شود. ترکیب کافئین و یخ می تواند یک روز بهاری یا تابستانی را آنچنان برای شما روشن و رنگین کند که تصورش تن آدم را به لرزه در می

یکی از نوشیدنی های سرد مورد علاقه من، آیس کافی یا قهوه یخی است. این نوشیدنی یک گزینه خیلی فرح بخش برای فصل گرما محسوب می شود. ترکیب کافئین و یخ می تواند یک روز بهاری یا تابستانی را آنچنان برای شما روشن و رنگین کند که تصورش تن آدم را به لرزه در می آورد.

به همین دلیل پس از مقاله تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسوساز تصمیم گرفتم این دفعه طرز تهیه یکی از بهترین های تابستان و بهار را برای شما بنویسم.

چگونه آیس کافی درست کنم؟

قبل از هر چیزی نیاز به یک لیوان یا ظرف شیشه های بلند با قاشق دسته بلند داریم. قاشق باید به نحوی انتخاب شود که ارتفاعش از لیوان شما بیشتر باشد.

لیوان و قاشق آیس کافی

خیلی ساده و مجلسی لیوان را تا خرخره پر از یخ های قالبی می کنید. البته دوستانی هم هستند که سلیقه بیشتر به خرج می دهند و قالبهای یخ را به جای آب از قهوه آماده شده پر می کنند. این باعث می شود که یخ های شما رنگ قهوه بگیرند. شما هم می توانید همین کار را بکنید. اما من آدم خیلی با سلیقه ای نیستم.

یخ آماده برای آیس کافی

قهوه خود را که قبلا آماده کرده اید و گذاشتید که همدما با محیط شود را درون لیوان میریزید. اگر در خانه دستگاه اسپرسو ساز یا قهوه ساز ندارید می توانید مقاله تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسوساز را مطالعه کنید.

ریختن قوه در ظرف آیس کافی

تقریبا تا یک سانتیمتر باقیمانده به لبه لیوان از قهوه پر کنید.

ظرف پر شده از آیس کافی

حالا وقت ریختن شیر یا خامه است. اگر میخواهید طعم سبکی از آیس کافی را تجربه کنید باقیمانده را به صورت نصف نصف خامه و شیر پرچرب بریزید و اگر طرفدار تلخی قهوه و فراری از چربی و قند هستید باقیمانده را شیر کم چرب بریزید.

ریختن شیر در آیس کافی

حالا لحظه جادویی تماشای غوطه ور شدن شیر در قهوه را تماشا کنید. ممکن است تصاویر فضایی و علمی تخیلی شما را مانند من به وجد بیاورد.

غوطه ور شدن شیر در آیس کافی

حالا به مقداری که علاقه دارید شکر بریزید و هم بزنید. واقعا برای شکر نمی شود معیاری گذاشت. شیرین بودن قهوه کاملا بستگی به ذائقه شما دارد. من خودم یک قاشق غذا خوری شکر می ریزم. از طرفی هم میتوانید به جای شکر از سس های مخصوص فندقی، کاکائویی و کاراملی که در بازار برای فروش موجود است استفاده کنید.

ریختن شکر در آیس کافی

بعد از ریختن شکر آن را هم زده و یک نی خوشگل و ملنگ در آن انداخته و همچنان که به غروب یا طلوع نگاه می کنید آن را بنوشید. اگر طلوع و غروب را ندارید عیبی ندارد، میتوانید چشمهایتان را ببندید و تصور کنیدکه در ساحل خلیج فارس نشسته اید و آیس کافی خود را بنوشید.

آیس کافی آماده

حتما بخوانید:تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه اسپرسوساز

کاروسل پست ها

یک نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز با * مشخص شده اند

پست های اخیر

برترین نویسندگان

دارای نظر

ویدئوهای ویژه