728 x 90

3 راه ساده تحلیل ارزهای دیجیتال

3 راه ساده تحلیل ارزهای دیجیتال

3 روش برای تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه هنوز بسیار خطرناک و سوداگرانه تلقی می شود. با این که این ارزها با خطر سقوط روبرو است ، تقریباً همه کارشناسان مالی موافق هستند که ارزهای دیجیتال راه آینده است. این مساله که تا 10 سال آینده بخش عمده ای از

3 روش برای تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه هنوز بسیار خطرناک و سوداگرانه تلقی می شود. با این که این ارزها با خطر سقوط روبرو است ، تقریباً همه کارشناسان مالی موافق هستند که ارزهای دیجیتال راه آینده است. این مساله که تا 10 سال آینده بخش عمده ای از دارایی های مردم جهان در این ارزها جاری خواهد شد یک مساله مبرهن و روشن است. لذا داشتن مهارت در تحلیل ارزهای دیجیتال برای فعالان این بازار بسیار واجب است.

به همین علت تصمیم گرفتم راههای ساده تجزیه و تحلیل قیمتهای این ارزها به شما شرح بدهم. توجه داشته باشید که در این مقطع، منظور ما ارزهای دیجیتال جاری و فراگیری است که در بازار جا افتاده اند. مانند بیت کوین، اتریوم، لایتکوین، ترون و پولکادات است. تحلیل وضعیت ارزهای نوظهور و توکن ها به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

  1. تجزیه و تحلیل تکنیکال Technical Analysis

با تجزیه و تحلیل تکنیکال ، شما در حال مطالعه روند آماری هستید و به دنبال حجم و فعالیت تاریخی هستید، از جمله تغییرات قیمت و نوسانات. این تحلیل برای پیش بینی کوتاه مدت و میان مدت کاربرد دارد.

در واقع این نوع تجزیه تحلیل به شما می گوید که الگوهای تغییرات قیمتی در طول تاریخ تکرار میشوند. فقط کافی است که شما این الگوها را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید. برای این کار هم ابزار زیادی در اختیار شما قرار می گیرد؛ از جمله این ابزارها میتوان به نمودارهای شمعی، اندیکاتورها و اسیلاتورها اشاره کرد.

این روش تجزیه و تحلیل نوسانات ارزش می تواند برای ارزهای دیجیتال خوب عمل کند ، اما شما باید سریع عمل کنید. با نوسانات بسیار ، سطوح حمایت و مقاومت می تواند فراز و نشیب های بزرگی را تجربه کند.

  1. تحلیل بنیادی Fundamental Analysis

با تجزیه و تحلیل بنیادی ، به طور کلی به دنبال این نیستید که قیمت ها کجا می روند. درعوض ، شما در حال فهمیدن آن هستید که چه چیزی از ارزش آن پشتیبانی می کند به عبارت دیگر ، منابع مالی بنیادی چیست؟ با استفاده از این تجزیه و تحلیل می توانید تعیین کنید که آیا داده ها می گویند ارز دیجیتال در حال حاضر دارای قیمت کم است یا گران است.

یک کم پیچیده شد. روشن تر بگویم، برای بررسی بنیادی یک ارز نیاز است که Whitepaper یا اساس نامه ارز دیجیتال را بخوانید. این ارز برای چه کاری ایجاد شده است؟، بلاکچین آن دارای چه خصوصیاتی است؟، دارای چه محدودیتهایی اس؟، ظرفیت کلی آن چقدر است؟ و از این دست سوالات.

  1. تحلیل احساسی Sentimental Analysis

رویکرد سوم شامل تحلیل احساسی است. گرچه شما باید در تحلیل احساسات در سرمایه گذاری سهام بسیار مراقب باشید ، اما در واقع می تواند نقش بسیار مفیدی در مبادلات ارزهای رمزنگاری شده داشته باشد.

با تجزیه و تحلیل احساسی ، شما به فراتر از اعداد نگاه می کنید تا ببینید بازیکنان اصلی چه فکر می کنند و چه احساسی دارند. این ممکن است شامل روزنامه نگاران ، تأثیرگذاران ، سرمایه گذاران ، مدیران صندوق های تامینی و اقتصاددانان باشد. ایده این است که داده ها همیشه نشان دهنده آنچه اتفاق می افتد نیستند. اگر بتوانید اعتماد به نفس عمده (یا عدم اعتماد) را تشخیص دهید ، این می تواند به شما بگوید که رشد یا افت شدید در آستانه است – و اینکه بازار هنوز هنوز پاسخی نداده است.

در نهایت

بورس ارزهای رمزنگاری شده هیچ شباهتی به بورس بازار سهام ندارد. نوسانات بسیار بالاتر است و ، گرچه در اغلب موارد صعودی، اما منفی آن بسیار شیب دار است. با گفتن این نکته ، با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی ، تحلیل بنیادی و تحلیل احساسی در معاملات خود ، می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

منبع: https://www.nuwireinvestor.com

 

حتما بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021

کاروسل پست ها

یک نظر بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز با * مشخص شده اند

پست های اخیر

برترین نویسندگان

دارای نظر

ویدئوهای ویژه